Ndërlidhjet

MOSKË


Një organizatë ruse për të drejtat e njeriut, ka njoftuar në raportin e saj më të ri për shqetësimet e fundit për rritjen e dhunës në pjesën veriore të vendit. Sipas raportit së paku 2 veta kanë humbur jetën gjatë përleshjeve që ndodhën gjatë javës në një restorant çeçen në rajonin verior Karelia në Rusi. Incidentet sipas kësaj organizate, ndodhin kryesisht mes çeçenëve e nacionalistëve rus dhe kohëve të fundit janë dukshëm më të shtuara.
XS
SM
MD
LG