Ndërlidhjet

KABUL


Komandanti i lartë i NATO-së, James Jons, ftoi sot vendet anëtare të aleancës të dërgojnë trupa shtesë në Afganistanin Jugor. Gjenerali amerikan James Jons njoftoi se aleanca është befasuar me rimëkëmbjen e militanëve të armatosur në këtë pjesë. Këtë thirrje komandati Jones e bëri pas disa ditë luftimesh në mes të forcave të NATO-së në Afganistan dhe kryengritësve talibanë.
XS
SM
MD
LG