Ndërlidhjet

PRAGË


"Rrethanat në të cilat ka vdekur korrespodentja e radios Evropa e Lirë në Turkmeni, Ogulsapar Muratova, janë një pikëpyetje e madhe", vlerësoi ligjënëvësi amerikan Sam Brounbek. Ai ftoi autoritetet në Turkmeni të deklarojnë saktë se si ka vdekur gazetarja Muratova, si dhe të lejojnë hetime të pavarura. 58 vjeçarja Muradova, ka vdekur ditë më parë në burg derisa vuante dënimin prej 6 vjetësh me akuzën për armbëmbajtje pa leje.
XS
SM
MD
LG