Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara nesër sërish shqyrton procesin e bisedimeve për statusin e Kosovës. Në këtë takim, do të flasin kryetari i Kosovës Fatmir Sejdiu dhe kryetari i Serbisë Boris Tadiç.
Emisari special, Marti Ahtisari do të informojë anëtarët e Këshillit të Sigurimit për zhvillimet më të fundit dhe për planet rreth procesit negociator.
XS
SM
MD
LG