Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Presidenti i Autoritetit Palestinez Mahmud Abbas tha se qeveria e ardhshme e unitetit kombëtar do ta njohë shtetin izraelit dhe do heqë dorë nga dhuna. Lëvizja Fatah e Abbasit po bisedon me Hamasin për qeverinë e re.
Hamasi nga ana e tij tha se nuk do ta njohë shtetin hebrej, por pranon një armëpushim 10-vjeçar me Izraelin.
XS
SM
MD
LG