Ndërlidhjet

Afgania kritikon talibanët me këngë kundër poligamisë


 Afgania kritikon talibanët me këngë kundër poligamisë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00

Kënga e fundit e artistes afgane, Farida Tarana, është kritikë ndaj poligamisë dhe kufizimeve të talibanëve ndaj grave. Projekti i saj ka nxitur shumë reagime në Afganistan prej kur është publikuar, tre muaj më parë. Ajo i ka thënë Radios Azadi të Radios Evropa e Lirë se ky është vetëm fillimi i punës së saj. (Përgatitën: Krenare Cubolli & Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG