Ndërlidhjet

Biznes modern me zanatin e vjetër


Biznes modern me zanatin e vjetër
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

Vegla tradicionale prej druri ku endet pëlhura e që në popull njihet me emrin vek (tezgjah), po ia siguron jetesën 63-vjeçares Cyme Zeqiraj. Ajo ka një lidhje të veçantë me punën e dorës dhe vekun që është përcjellë ndër gjenerata në familjen e saj dhe që synon ta lërë trashëgim. (Montazhi: Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG