Ndërlidhjet

Demokratët shënjestrojnë Trumpin në debatin presidencial


Demokratët shënjestrojnë Trumpin në debatin presidencial
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Dymbëdhjetë kandidatë demokratë për president të Shteteve të Bashkuara kanë qenë pjesë e një debati të martën në Ohajo. Në qendër të diskutimeve ka qenë hetimi për shkarkimin e presidentit amerikan, Donald Trump Trump dhe përpjekjet e tij për ta shtyrë Ukrainën që ta hetojë demokratin, Joe Biden. Korrespodenti i Zërit të Amerikës, Jim Malone ka ndarë disa nga momentet kyçe të debatit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG