Ndërlidhjet

Gratë që shpikën sportin e tyre pasi s’u lejuan të luanin futboll


Gratë që shpikën sportin e tyre pasi s’u lejuan të luanin futboll
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:48 0:00

Disa gra indigjene në një fshat në veri të Ekuadorit kanë shpikur një sport të ri – hendbollin e luajtur me funde tradicionale anako – pasi nuk ishin lejuar të luanin futboll. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ekrem Fazliu)

XS
SM
MD
LG