Ndërlidhjet

Misioni i Urmës për t’i mësuar gjuhën komunitetit të saj


Misioni i Urmës për t’i mësuar gjuhën komunitetit të saj
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:34 0:00

E frymëzuar nga fëmijëria e saj dhe trashëgimia familjare, Urma Menekshe po ua mëson gjuhën rome fëmijëve të këtij komuniteti në Prizren. Duke qenë e vetme në këtë rol, ajo thotë se për këtë gjuhë duhet të ketë më shumë orë mësimore dhe më shumë mësues në gjithë Kosovën.

XS
SM
MD
LG