Ndërlidhjet

Rruga për në Siri e 14-vjeçares nga Kosova


Rruga për në Siri e 14-vjeçares nga Kosova
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:05:11 0:00

Një vajzë 17-vjeçare ka rrëfyer për Radion Evropa e Lirë se si ka shkuar në Siri kur i kishte vetëm 14 vjeç. Nga martesa e dytë, ajo ka një fëmijë. E kthyer së bashku me mbi 100 kosovarë të tjerë, ajo thotë se do ta ketë të vështirë të integrohet në shoqëri. Gruaja e intervistuar, e cila gjendet në arrest shtëpiak, ka kërkuar që mos t’i publikohet fytyra dhe emri i saj.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG