Ndërlidhjet

SHBA-ja dhe Irani nuk duan luftë, por “rrezik ka”


SHBA-ja dhe Irani nuk duan luftë, por “rrezik ka”
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:10:01 0:00

Shtetet e Bashkuara dhe Irani thonë se nuk duan luftë, por ngjarjet në terren kanë marrë një drejtim shqetësues. Vrasja e tre ushtarëve amerikanë në një bazë në Jordani ka rritur rrezikun për përfshirjen e drejtpërdrejtë të Uashingtonit në Lindjen e Mesme.

XS
SM
MD
LG