Ndërlidhjet

Trump: Do të takohem me Putinin në një kohë të përshtatshme


Trump: Do të takohem me Putinin në një kohë të përshtatshme
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:11:03 0:00

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë në një intervistë për Zërin e Amerikës në margjina të samitit të Grupit të Vendeve më të Industrializuara (G20) që po mbahet në Argjentinë, se do të ketë siguri kufitare në SHBA, do të ketë diskutime për marrëveshje të reja tregtare, dhe se nuk është shumë i shqetësuar për rritjen globale të Kinës. Në këtë intervistë ai ka përmendur edhe marrëdhëniet me Rusinë dhe diskutimet për ndryshimet klimatike.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG