Ndërlidhjet

Forcat ukrainase ende luftojnë për Bahmutin me gjithë pretendimet e Moskës për fitore

Zëvendësministrja e Mbrojtjes e Ukrainës, Hanna Malyar, tha se forcat e Kievit kishin bërë disa përparime "në krahët në veri dhe në jug të Bahmutit". Por, ajo pranoi se forcat ruse kishin marrë kontrollin e vetë qytetit dhe vazhduan të "pastrojnë zonat" që zotëronin. (Përgatiti: Syzanë Paçarizi)


Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG