Ndërlidhjet

Luten për barazi në xhaminë me imam dhe myezin grua


Luten për barazi në xhaminë me imam dhe myezin grua
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:44 0:00

Një myezin grua thërret ezanin, një imam grua udhëheq faljen e burrave dhe grave bashkë. Kjo duket e paimagjinueshme në xhami tradicionale, por është shndërruar në diçka shumë të zakonshme në Xhaminë ‘Ibn Rushd Goethe’ në Berlin.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG