Ndërlidhjet

Marigona - një zë i të stigmatizuarve në shoqëri


Marigona - një zë i të stigmatizuarve në shoqëri
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

Marigona Shabiu, nga qyteti i Gjilanit, është angazhuar si aktiviste për të drejtat e njeriut qëkur ka qenë nxënëse. Sot, 29-vjeçarja udhëheq një organizatë në mbrojtje të të drejtave të grave, të komunitetit LGBTIQ+ dhe të kategorive të tjera të ndjeshme në Kosovë.

XS
SM
MD
LG