Ndërlidhjet

Aktivistja që fuqizon gratë e margjinalizuara


Aktivistja që fuqizon gratë e margjinalizuara
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Florida Kuqaj, qe 19 vjet punon për të ndryshuar dhe fuqizuar rolin e gruas në shoqërinë e Kosovës. Viteve të fundit, kjo aktiviste është përqendruar kryesisht te gratë e margjinalizuara nga komunitetet rom, shkali dhe egjiptian. Ajo tregon se falë trajnimeve të ofruara, një numër i grave nga këto komunitete ka arritur të punësohet.

XS
SM
MD
LG