Ndërlidhjet

Gjermani me kancer krijon binjakun digjital për të qenë pranë familjes pas vdekjes


Gjermani me kancer krijon binjakun digjital për të qenë pranë familjes pas vdekjes
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:44 0:00

Kur Michael Bommer mori vesh se vuante nga sëmundja e pashërueshme e kancerit të zorrës së trashë, ai kaloi shumë kohë me bashkëshorten e tij, duke folur për atë se çfarë do të ndodhte pas vdekjes së tij. Ajo i ka thënë atij se një prej gjërave që do t’i mungojë më së shumti është mundësia për t’i bërë atij pyetje kurdo që ajo do, sepse ai është i këndueshëm dhe gjithmonë i ndan njohuritë me të, ka treguar Bommer. Kjo bisedë, thotë ai, i dha atij një ide: Ta krijonte një zë, me ndihmën e inteligjencës artificiale, të cilin do ta linte pas kur të vdiste. (Përgatiti: Trim Haliti)

XS
SM
MD
LG