Ndërlidhjet

Merkel: Ballkani Perëndimor, vendimtar për stabilitetin e BE-së


Merkel: Ballkani Perëndimor, vendimtar për stabilitetin e BE-së
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:43 0:00

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka folur në Shkup edhe rreth diskutimeve për mundësinë e ndryshimit të kufijve në mes të Kosovës dhe Serbisë. Ajo ka thënë se “stabiliteti nga pikëpamja e Gjermanisë dhe Evropës, ne kemi më së shumti interes për rajon stabil”.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG