Ndërlidhjet

Qeset plastike: A do të mund të reduktohen në Kosovë?


Qeset plastike: A do të mund të reduktohen në Kosovë?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

Për më pak se një muaj, në Kosovë do të hyjë në fuqi një vendim që synon të reduktojë përdorimin e qeseve plastike. Këto qese, deri më tani, qytetarët i kanë marrë falas ngado. Këtij vendimi po i gëzohen shumica, por ka skepticizëm për atë se si dhe sa do të zbatohet.

XS
SM
MD
LG