Ndërlidhjet

Çfarë është shkollimi post-sekondar?


Çfarë është shkollimi post-sekondar?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:06:15 0:00

Nëse dëshironi të aftësoheni relativisht shpejt për tregun e punës në Kosovë, shkollimi post-sekondar është zgjidhje. Ky aftësim, më shumë sesa shkollë e mesme dhe më pak se bachelor, mund të arrihet me trajnime nga disa muaj e deri në dy vjet. Në këtë video kuptoni më shumë për shkollimin post-sekondar.

XS
SM
MD
LG