Ndërlidhjet

Si ta zgjidhni profesionin tuaj?


Si ta zgjidhni profesionin tuaj?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:07:36 0:00

Zgjedhja e profesionit është ndër vendimet më të rëndësishme për të rinjtë. Para se të ndani mendjen për një profesion të caktuar, kërkoni sa më shumë të dhëna për të, bisedoni me ekspertë të fushës dhe krahasoni interesat tuaja me kërkesat e punës suaj në të ardhmen. Nëse nuk ju pëlqen asnjë profesion, kthehuni mbrapa në kohë dhe mendoni se çfarë ju ka pëlqyer në vegjëli.

XS
SM
MD
LG