Ndërlidhjet

"Evropiani i të pastrehëve" rikthen futbollin në rrugë


"Evropiani i të pastrehëve" rikthen futbollin në rrugë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:51 0:00

Njerëz të varfër e të pastrehë nga tetë vende të Evropës po garojnë në kampionatin “Homeless Euro 2024”, i cili po zhvillohet krahas turneut madhor të futbollit dhe ka për qëllim të ndajë kënaqësinë që sjell futbolli me ata që kanë vuajtur në rrugë. “Nuk mund ta besoj [se si] e kam ndryshuar krejt jetën. Dhe, kam filluar të luaj futboll sërish”, tha Patryk Bialek, pjesëtar i ekipit të Polonisë. (Përgatiti: Trim Haliti)

XS
SM
MD
LG