Ndërlidhjet

Në Gazë ndërtojnë tendë nga konservat


Në Gazë ndërtojnë tendë nga konservat
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Banorët e zhvendosur të Gazës kanë ngritur një strukturë si tendë, duke përdorur konserva të ushqimit, të cilat u dërguan në territorin e dërrmuar nga lufta përmes pakove me ndihma – në përpjekje për t’i treguar botës për varësinë e tyre nga ndihmat, mes krizës humanitare që ka shkaktuar lufta vdekjeprurëse ndërmjet Izraelit dhe grupit radikal palestinez, Hamas, i shpallur organizatë terroriste nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian. (Përgatiti: Trim Haliti)

XS
SM
MD
LG