Ndërlidhjet

Receta e integrimit: Shkolla e gatimit për emigrantët


Receta e integrimit: Shkolla e gatimit për emigrantët
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

Duke përgatitur ushqim dhe duke biseduar, kuzhinierët Najee dhe Sanobar i ndihmojnë koleges së tyre siriane, Faten, t’i mësojë receta familjare një grupi profesionistësh të rinj. Ora po zhvillohet në Londër, në Shkollën e Gatimit “Migrateful”, një organizatë bamirëse që ka për qëllim të mbështesë azilkërkuesit, refugjatët dhe emigrantët që kanë vështirësi të integrohen. (Përgatiti: Trim Haliti)

XS
SM
MD
LG