Ndërlidhjet

Si arriti Finlanda të bëhet “mrekulli e edukimit”?


Si arriti Finlanda të bëhet “mrekulli e edukimit”?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:07:20 0:00

Sistemi i edukimit në Finlandë konsiderohet si ndër më të përsosurit në botë. Atmosfera në klasa është shumë e mirë, nxënësit janë shumë kuriozë për shkollën, kanë pak ose aspak detyra dhe ndihen të motivuar. Në këtë edicion të rubrikës Të flasim, profesorët finlandezë tregojnë se si kanë arritur deri në këtë nivel.

XS
SM
MD
LG