Ndërlidhjet

Çfarë ju duhet për të fituar bursë universitare?


Çfarë ju duhet për të fituar bursë universitare?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:07:03 0:00

Studimet në Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimin Evropian kanë kosto dhe ato nuk i përballon xhepi i secilit. Prandaj ekzistojnë bursat. Ato u mundësojnë shumë studentëve që të jetojnë jashtë shtetit dhe të përfitojnë nivel më të lartë të studimit. Në këtë edicion flasim se si duhet të përgatitet një student nga Kosova për të fituar bursë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG