Ndërlidhjet

Të mirat e vullnetarizmit


Të mirat e vullnetarizmit
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00

Puna vullnetare është pa kompensim, mirëpo ata që ndajnë kohën e tyre për t’iu ndihmur të tjerëve dhe komunitetit, thonë se në kthim përmbushen me ndjesi të mira. Sipas faqes HelpGuide, puna vullnetare ju ndihmon të luftoni stresin, zemërimin dhe ankthin, ju bën më të lumtur, jua rrit vetëbesimin dhe ju ndihmon që të jeni fizikisht të shëndetshëm. Në këtë edicion të rubrikës Të flasim, mund të kuptoni se cilat janë mundësitë për të kryer punë vullnetare në Kosovë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG