Ndërlidhjet

Mosha s’e ndalon mbretëreshën 90-vjeçare italiane të vrapimit


Mosha s’e ndalon mbretëreshën 90-vjeçare italiane të vrapimit
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

Emma Maria-Mazzenga, 90 vjeçe nga Italia, është vrapuesja më e shpejtë në botë në kategorinë mbi 90 vjeç. Ajo ushtron rregullisht dhe planifikon të marrë pjesë në kampionatin italian sivjet, si dhe vitin tjetër në garat botërore të vrapimit në Suedi. (Përgatiti: Shkëlqim Hysenaj dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG