Ndërlidhjet

Video

Kosova barazon me Finlandën në debutimin në botëror


Tifozë të shumtë kanë ndjekur në Prishtinë ndeshjen e parë të Kosovës në kualifikimet për botërorin 2018, me ekipin e Finlandës, e cila përfundoi me rezultat të barabartë 1 me 1. Në stadiumin e qytetit finlandez Turku, përfaqësuesja e Kosovës debutoi me sukses, duke treguar lojë stabile dhe të sigurt. Përfaqësuesja e Kosovës e kompletoi ekipin e saj ne orën e fundit, kur FIFA lejoi të 6 lojtarët e saj të kalojnë në ekipin e Kosovës nga kombëtaret e tjera. Kosova luan në grupin 'I' në kualifikimet për Kampionatin Botëror që mbahet në Rusi më 2018. Së bashku me Finlandën dhe Kosovën ë grup janë edhe Kroacia, Turqia, Ukraina dhe Islanda.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG