Ndërlidhjet

Fëmijët migrantë jetojnë pa prindër midis rrënojave në Bosnjë dhe Hercegovinë


Fëmijët migrantë jetojnë pa prindër midis rrënojave në Bosnjë dhe Hercegovinë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Dhjetëra fëmijë migrantë janë duke jetuar pa prindërit e tyre në kampe, fabrika të braktisura dhe shtëpi që i gjejnë gjatë rrugës kur kalojnë përmes Bosnjë dhe Hercegovinës. Shërbimi i Ballkanit i Radios Evropa e Lirë foli me disa djem afganë në veriperëndim të vendit, të cilët shpresojnë të gjejnë rrugën e tyre për një jetë më të mirë në Bashkimin Evropian. Përgatitën: Fatos Bytyçi dhe Ibrahim Berisha

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG