Ndërlidhjet

Turistët vizitojnë Luginën e Vdekjes për ta përjetuar të nxehtin rekord


Turistët vizitojnë Luginën e Vdekjes për ta përjetuar të nxehtin rekord
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Një valë e gjatë e të nxehtit, e cila tashmë ka thyer rekordet e mëparshme në Shtetet e Bashkuara, po përcëllon pjesë të perëndimit të Amerikës me temperatura të rrezikshme. Njerëz nga e mbarë bota vizituan gjatë fundjavës Parkun Kombëtar të Luginën e Vdekjes për ta përjetuar të nxehtin e jashtëzakonshëm. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG