Ndërlidhjet

A mund të ketë shtet palestinez?


A mund të ketë shtet palestinez?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:10:55 0:00

Dita pas luftës midis Izraelit dhe grupit palestinez, Hamas, i shpallur terrorist nga SHBA-ja, mund të jetë ende me javë ose muaj larg, por do të vijë. Zgjidhja me dy shtete, prej kohësh, është propozuar nga udhëheqësit botërorë si plani më i mirë për paqe. Se a ka vullnet për të dhe si do të dukej, nuk është e qartë.

XS
SM
MD
LG