Ndërlidhjet

"Kosova në pozitë të ndërlikuar": Si të kapërcehen kleçkat e Serbisë?


"Kosova në pozitë të ndërlikuar": Si të kapërcehen kleçkat e Serbisë?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:10:22 0:00

E pavarur nga viti 2008 dhe e njohur si shtet nga 117 vende të botës, Kosova ende lufton për t’u bërë pjesë e organizatave të rëndësishme ndërkombëtare. Kleçkat ia ngre kryesisht Serbia, e cila vazhdon ta konsiderojë si territor të vetin. Si të kapërcehen?

XS
SM
MD
LG